4 روش جديد براي لاغر شدن

4 روش جديد براي لاغر شدن

4 روش جديد براي لاغر شدن

4 روش جديد براي لاغر شدن:در صورتي كه نتوانسته‌ايد به كمك آن وزن كم كنيد،نگران نباشيد زيرا علم در اين راستا مدام در حال پيشرفت و ابداع شيوه‌‌هاي نوين كاهش وزن است. 4 روش جديد براي ل

در صورتي كه نتوانسته‌ايد به كمك آن وزن كم كنيد،نگران نباشيد زيرا علم در اين راستا مدام در حال پيشرفت و ابداع شيوه‌‌هاي نوين كاهش وزن است.

4 روش جديد براي لاغر شدن

4 روش جديد براي لاغر شدن

پیگیری یك رژیم صحیح غذایی و انجام حركات ورزشی بهترین و اصلی ترین روش برای كاهش وزن است.

1. واكسن چاقی

طبق مقاله ای كه اخیرا در مجله بین المللی Obesity منتشر شده است نوعی از ویروس می تواند عامل ابتلا به چاقی باشد. محققان پس از انجام تحقیقاتی روی مرغ ها متوجه شدند این ویروس می تواند مكانیسم جذب و هضم موادغذایی را در بدن تغییر دهد و سبب ذخیره مقادیر فراوان چربی شود. واكسن چاقی راه موثری برای درمان این گونه چاقی ها می تواند باشد.

2. برچسب رایحه درمانی

به گفته محققان انگلیسی استفاده از برچسب های پوستی معطر وانیلی می تواند با كاهش میل فرد به شیرینی سبب كاهش وزن شود. محققان پس از زیر نظر گرفتن 200 داوطلب چاق و استفاده از این برچسب ها متوجه شدند وانیل سبب كاهش تمایل فرد به مصرف شیرینی جات و كاهش وزن می شود.

3. درمان های ژنتیكی

بررسی های پژوهشگران انگلیسی نشان داده است برخی از انواع چاقی ها به دلیل نقص و كمبود لپتین است. به طور معمول سلول های چربی از هورمون لپتین استفاده می كنند تا به مغز نشان دهند به اندازه كافی ذخیره چربی در بدن وجود دارد. در برخی افراد این هورمون خیلی كم تولید می شود در نتیجه فرد همیشه احساس گرسنگی می كند. محققان می گویند تزریق این هورمون به بدن افرادی كه آن را تولید نمی كنند سبب كاهش وزنشان می شود.

4. قرص های كنترل كننده اشتها

محققان حین تولید یك تركیب ضدسرطان تجربی به نام C15 به طور تصادفی موفق به متوقف كردن آنزیمی شدند كه موادغذایی را به چربی تبدیل می كند. C15 همچنین قادر به متوقف كردن نوروپپتید y یا همان تركیب شیمایی است كه محرك اشتها در مغز است. در آزمایشاتی كه روی موش ها انجام شده است تزریق C15 به موش ها سبب كاهش وزنشان می شود.

به نقل از: سلامت ایران.کام
گردآوری: پایگاه تفریحی پاتوق

مطالب مشابه
  • ۰۴ مهر ۱۳۸۹
۰ دیدگاه

×