مردان بیشتر حرف می زنند یا زنان ؟؟!

مردان بیشتر حرف می زنند یا زنان ؟؟!

مردان بیشتر حرف می زنند یا زنان ؟؟!

خبرهای جالب ,خصوصیات زنان, خصوصیات مردان, زن بیشتر صحبت میکند یا مرد ؟ ,زن های پرحرف, مردهای پرحرف ,مطالب باحال روز ,مطالب جالب روز, مقایسه دختر و پسر ,ویژگی های دختر ویژگی های پسر ,کل کل دختر و پسر, یافته های علمی,خبرهای جالب,خصوصیات مردان

مردان بیشتر حرف می زنند یا زنان ؟؟!

محققان انگلیسی بعد از مطالعه توانایی زبانی زنان و مردان به این نتیجه رسیدند که زنان در طول روز کمتر از مردان صحبت می کنند ولی توانایی برقراری ارتباط در آنها قویتر از مردان است.

بر اساس این تحقیق که گروهی از محققان دانشگاه منچستر انجام دادند مردان در طول روز کلمات بیشتری را نسبت به زنان به کار می برند با این حال تسلط کمتری بر کاربرد زبان در موقعیتهای اجتماعی دارند و کلمات را به صورت تکراری به کار می برند و از تعارفهایی استفاده می کنند که طرف مقابل را قانع نمی کند.
 
این تحقیق نشان داد زنان و مردان زمانی که درباره امور جاری صحبت می کنند، زبان مشابهی را به کار می برند ولی در زمان صحبت در موقعیتهای اجتماعی، از زبان متفاوتی بهره می برند.
 
جفری بِتی، استاد دانشگاه منچستر گفت مردان در موقعیتهای اجتماعی بیشتر از زنان به استفاده از زبان حشو و جملات تکراری روی می آورند.
 
نتایج این تحقیق باورهای قدیمی را درباره اینکه زنان بیشتر از مردان صحبت می کنند، به چالش می کشاند. از شصت و پنج تحقیقی که تا کنون درباره تفاوت های زبانی زنان و مردان صورت گرفته است، سی و یک مورد به این نتیجه رسیده اند که زنان بیشتر از مردان صحبت می کنند. نتیجه بیست و چهار تحقیق نیز نشان می دهد مردان بیشتر از زنان حرف می زنند.

گردآوری: پاتوق

مطالب مشابه
  • ۳۰ بهمن ۱۳۸۹
۰ دیدگاه

×