خوراکی های سرشار از ید/ علائم کمبود ید

خوراکی های سرشار از ید/ علائم کمبود ید

خوراکی های سرشار از ید/ علائم کمبود ید

خوراکی های سرشار از ید   ید در بدن نقش بسزایی را ایفا می کند که با کمبود ید در بدن دچار اختلالات جسمی و روانی میشوید در این بخش از پاتوق ب

خوراکی های سرشار از ید

ید در بدن نقش بسزایی را ایفا می کند که با کمبود ید در بدن دچار اختلالات جسمی و روانی میشوید در این بخش از پاتوق به علائم کمبود ید و هم چنین خوراکی هایی که ید دارند اشاره می کنیم با ما و بخش سلامت سایت پاتوق همراه باشید. علائمی از قبیل کلسترول بالا، خستگی، افسردگی، از علائم کمبود ید در بدن هستند. اضافه کردن مواد غذایی غنی از ید به رژیم روزانه، از بروز این علائم تا حد زیادی پیشگیری می کند:

منابع غذایی سرشار از ید، سیب زمینی پخته شده

سرشار از ویتامین ها، فیبر و پتاسیم است. شما با مصرف یک عدد سیب زمینی پخته شده 60 میکروگرم ید به بدن تان می رسانید. این یعنی 40 درصد از میزان نیاز روزانه خود به ید را با مصرف یک سیب زمینی پخته شده برطرف کرده اید.

منابع غذایی سرشار از ید، شیر

اکثر مردم به خاطر نگرانی از کمبود ویتامین دی و کلسیم، شیر را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند اما بهتر است بدانید این نوشیدنی حاوی مقادیر مناسب ید نیز هست. در هر فنجان از شیر 56 میکروگرم ید وجود دارد و 37 درصد از نیاز روزانه شما را به این ماده معدنی تامین می کند.

منابع غذایی سرشار از ید، میگو

ید به وفور در میگو یافت می شود. هر سه اونس میگو حاوی 35 میکروگرم ید است. شما نه تنها این ماده معدنی را از میگو دریافت می کنید بلکه مقادیر مناسب کلسیم و پروتئین را نیز به بدن تان می رسانید.

منابع غذایی سرشار از ید، موز

نه تنها میوه ای برای افزایش سطح انرژی و تامین پتاسیم بدن است، بلکه هر عدد از آن 3 میکروگرم ید دارد. شما می توانید برای تامین ید، روزانه بیش از یک موز متوسط بخورید.

نمک ید دار

این نوع نمک بسیار متفاوت از نمک طبخ است و هر گرم از آن 77 میکروگرم ید دارد.

منابع غذایی سرشار از ید، گوشت بوقلمون

علاوه بر این که منبع خوبی از پتاسیم، ویتامین ب، فسفر و … است، هر 85 گرم از آن 34 میکروگرم ید به بدن می رساند.

منابع غذایی سرشار از ید، آلوی خشک

تنها 5 عدد آلوی خشک نیاز شما را به فیبر، ویتامین آ و ویتامین کا تامین می کند ضمن این که منبع خوبی از ید است.

منابع غذایی سرشار از ید، تخم مرغ آب پز سرشار از ویتامین های آ، دی، روی، کلسیم، آنتی اکسیدان ها و … بوده و 10 درصد از نیاز روزانه شما به ید را تامین می کند.

مطالب پیشنهادی و مفید

ماست چه خواصی دارد


مطالب مشابه
  • ۱۰ آبان ۱۳۹۸
۰ دیدگاه

×