اشتباهات رایج در مراقبت از پوست - کارهای اشتباه درباره پوست

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست - کارهای اشتباه درباره پوست

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست - کارهای اشتباه درباره پوست

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست:پوست بزرگترین و در دسترس‌ترین عضو بدن شماست که یک مساله‌ی معمول را به تنهایی تشخیص داده و درمان می‌کند. بهترین متخصصان پوست درباره‌ی اینکه وقتی وسوسه می‌شو

کارهایی که هیچ گاه نباید با پوست تان انجام دهید

پوست بزرگترین و در دسترس‌ترین عضو بدن شماست که یک مساله‌ی معمول را به تنهایی تشخیص داده و درمان می‌کند.

بهترین متخصصان پوست درباره‌ی اینکه وقتی وسوسه می‌شوید (یا در گوگل جستجو می‌کنید) چه کارهایی نباید با پوست تان بکنید، توصیه‌هایی دارند!

همچنین بخوانید: معرفی انواع پوست

فشار دادن و بیرون آوردن جوش ها

متخصص پوست: دکتر هایدی والدروف، مدیر مرکز لیزر و زیبایی پوست، بیمارستان سینای، نیویورک.

جری ساینفلد بود که به پزشکان دستگاه موسوم به “جوش خالی کن” را ارائه کرد. واقعیت این است، آقای ساینفلد، ما جوش را فشار داده و تخلیه می‌کنیم اما هرگز آن را بیش از حد فشار نمی‌دهیم. تفاوت در جزئیات در تعاریف و تکنیک‌ها است. فشردن جوش (اغلب با نوک انگشتان مملو از باکتری)، باعث التهاب فراوان در پوست شده و گاهی پشت زخم ها و رنگ‌ پریدگی‌ها پنهان می‌شود.

اگر جوش آنقدر بزرگ است که نمی‌توانید آن را تحمل کنید، به متخصص پوست مراجعه کنید تا مقداری کورتیزون به شما تزریق کرده یا کمی بنزوئیل پروکساید روی آن بزند تا آن جوش کوچولو خارج شود. جوش های مزمن را می‌توان با داروهای مخصوص نوع آکنه و پوست تان درمان کرد.

من و پیکرز و والدروف از شما می‌خواهیم، منطقه‌ی ذن خود را پیدا کنید. نگذارید نگرانی روی پوست تان اثر بگذارد.

همچنین بخوانید: عوارض ترکاندن جوش صورت

خریدن سفید‌کننده ی بدن

متخصص پوست: دکتر مارتا رندون، مدیر مرکز پوست و زیبایی رندون، بوکاراتون، فلوریدا.

سفید کننده‌ی بدون نسخه، مناسب استفاده برای لباس است نه پوست. رندون توصیه می‌کند وقتی محصولات حاوی کرم های محو کننده می‌خرید، باید مراقب باشید چون می‌تواند محرک پوست و اگزمای تماسی باشد. پوست ناهموار یکی از نگرانی‌های معمول در آرایش است و داروهای موضعی بدون خطر این مساله را برطرف می‌کنند. وقتی پزشک آنها را تجویز نکرده در مورد استفاده‌ی بهینه مشورت بگیرید. هرچند آنها در قفسه‌ی داروخانه‌ی محل شما قرار دارند، در این مورد به ما اعتماد کنید: این سفیدکننده‌ها برای همه نیستند و گاهی ضررشان بیش از منفعت شان است.


قرار دادن خمیر دندان روی جوش

متخصص پوست: دکتر والریکالندر، مرکز پوستی و آرایشی کالندر، گلدن‌دل، مریلند.

آه، بله، این از ویدیوهای محبوب بلاگرهای یوتیوب است، اما وقت آن رسیده که این کار را متوقف کنیم. پوست در حالت ایده‌آل در PH 5.5 عمل می‌کند.

وقتی شما خمیر دندان روی پوست می‌گذارید تا جوش تان را خشک کنید، باعث بالارفتن PH و خشکی پوست، تحریک و حتی از بین رفتن رنگ پوست می‌شوید.

کالندر می‌گوید این اثرات جانبی از خود جوش ظاهر بدتری دارد. خمیر دندان را برای همان سفیدهای مرواریدی بگذارید.


اعتقاد به “درمان های معجزه آسا”

متخصص پوست: دکتر کاویتاماریوالا، مرکز پوستی ماریوالا، وستایسلیپ، نیویورک.

بسیار خوب، بگذاریید واقع‌بین باشیم. اگر کرم هایی برای از بین بردن سلولیت و علائم کشیدگی وجود داشت، احتمالا شهرداری دستور می‌داد در گوشه‌ی هر خیابان یک دستگاه دیپ بگذارند. من نفر اول صف می‌بودم؛ این را برای بیمارانم تکرار کرده‌ام. به یاد داشته باشید که روش های فوری، درمان های یک شبه، محصولات (یا رژیم های) “باورنکردنی” اغلب ناامیدکننده بوده و صادقانه می‌گویم که اصلا خوب نیستند.

ماریوالا پوست های قرمز، خارش‌دار و ملتهب دیده که مسبب آن داروهایی بوده‌اند که ادعا داشته‌اند به عنوان مثال لکه های پوستی را از بین می‌برند. به ادعاهای پرآب و تاب با تردید نگاه کنید تا از مشکلات پوستی و ناامیدی جلوگیری کنید.


“سرطان” را خودتان درمان کنید!

متخصص پوست: دکتر ویویانبوکای، دارای بورد تخصصی پوست، سن آنتونیو، تگزاس.

سرطان پوست شایع‌ترین بدخیمی در ایالات متحده است. در حقیقت، 1 نفر از پنج نفر دچار آن می‌شوند. خوشبختانه، اگر زود تشخیص داده شود، سرطان پوست تا حد زیادی قابل درمان است.

اگر بدون درمان رها شود، می‌تواند باعث بدفرمی جسمی، تهاجم موضعی و متاستاز به دوردست شود. درمان مناسب مثل کرم های شیمی‌درمانی موضعی یا عمل جراحی می‌تواند باعث نگرانی شود که قابل درک است اما نتایج پزشکی و زیبایی رضایت‌بخشی دارد.

بوکای، بیماران دیرباوری داشته که امور را به دست خود گرفته و روی نقاط بدخیم از پمادهایی استفاده کرده‌ که “از لحاظ نظری” شفابخش بوده‌اند اما باعث زخم های بزرگتر و پیچیده کردن روند درمان شده‌اند. فکر می‌کنم این برای بسیاری کاملا آشکار است اما یک یادآوری دوستانه ضرری ندارد: وقتی صحبت از سرطان می‌شود، بی‌احتیاطی نکنید.


قرار دادن موبر بدن روی صورت

متخصص پوست: دکتر وندی ای. روبرتز، مدیر مرکز زیبایی پوستی عمومی، رانچومیراژ، کالیفرنیا.

رابرتز می‌گوید: “دیده‌ام که این کار باعث سوختگی، زخم و رنگ پریدگی پوست می‌شود.” اوه، نه ممنون، کافی است.


استفاده از الکل روی پوست

متخصص پوست: دکتر لاتانیابنیامین، بخش پوست کودکان، بیمارستان جو دیماجو، هالیوود، فلوریدا.

بوی الکل یادآور پاکسازی است و این کار را می ‌کند اما وقتی به عنوان پاک کننده‌ی پوست (چندش آوره)، پاک کننده‌ی چرک یا تمیز کننده‌ی بریدگی استفاده شود، پروتئین طبیعی پوست، چربی و اسیدهای چرب را از بین می‌برد که لایه‌ی پوست را تقویت کرده و مانع تحریک پوست می‌شود.


استفاده از روغن های پوستی برای پوست های مستعد آکنه

متخصص پوست: دکتر پیرلگریمز، مدیر موسسه‌ی ویتیلیگو و پیگمینتیشن جنوب کالیفرنیا، لس آنجلس.

به ندرت پیش می‌آید یک مجله یا وبلاگ زیبایی را بخوانیم و چیزی درباره‌ی ضرورت استفاده از روغن های پوستی نبینیم. به گفته‌ی گریمز، درست است که در برخی موارد ماساژ روغن روی پوست مزایای درمانی و روانی دارد؛ اما همچنین این واقعیت وجود دارد که دیگر اوقات، آتش را شعله‌ورتر می‌کند. دوستان من پوست خود را بشناسید و اگر آکنه مشکل گذشته، حال و احتمالا آینده‌ی شماست، مُشک اسطوخودوس را رها کنید.


استفاده از شهاب سنگ برای لایه برداری و روشن کردن پوست

متخصص پوست: دکتر چریلبورگس، مرکز پوست و جراحی پوست، واشنگتن، دی سی.

اینجا شکلک متعجب را وارد کنید. به گفته‌ی بورگس، همانطور که می‌توان تصور کرد تقریبا به طور قطع باعث فاجعه‌ی کامل و مطلق خواهد شد. تنها می‌گوییم که گزینه‌های بسیار ملایم‌تری موجودند، پس لایه بردار خود را عاقلانه انتخاب کنید. کسی لایه‌بردار اسید گلیکولیک نمی‌خواهد؟


به خاطر استرس به پوست تان آسیب می‌زنید!

متخصص پوست: دکتر الن مارمور، مدیر و بنیان‌گذار مرکز پزشکی مارمور، نیویورک.

استرس یک واقعیت است و متاسفانه همه جا حضور دارد. همه‌ی ما آن را داریم و به اشکال مختلفی با آن مواجه می‌شویم اما مارمور توصیه می‌کند به خاطر آن به پوست تان آسیب نزنید. او می‌گوید: “خاراندن، فشار دادن و بیش از حد فکر کردن به منافذ و جوش ها، استرس داشتن طبیعی است.” جالب است که مارمور وقتی به بیمارانش توصیه می‌کند به متخصص مراجعه کنند تا به آنها کمک کند استرس را از پوست دور کرده و به سمت بهتری هدایت کنند، 100% جواب مثبت می‌دهند. نتیجه اینکه: از کمک خواستن نترسید. مطمئنا شما تنها نیستید.

همچنین بخوانید: چگونه از پوست خود مراقبت کنیم

فراموش کردن ضد آفتاب

متخصص پوست: دکتر ربکاتانگ، دانشیار پزشکی، بخش پوست، دانشگاه لویولا، شیکاگو.

نود درصد علایم پیری و سرطان پوست از قرار گرفتن محافظت نشده در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش به وجود می‌آید. به گفته‌ی تانگ استفاده از میزان زیادی کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بیشتر، به طور روزانه، بدون توجه به رنگ پوست و شرایط آب و هوایی، نه تنها کمی، بلکه کاملا با بحث های مربوط به چروک های زودهنگام، تغییر رنگ ناشی از آکنه‌های قدیمی یا ملاسما مقابله می‌کند.

مطالب مشابه
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
۰ دیدگاه

×