چگونه پوست خشک را آرایش کنیم؟ آموزش آرایش برای پوست خشک

چگونه پوست خشک را آرایش کنیم؟ آموزش آرایش برای پوست خشک

چگونه پوست خشک را آرایش کنیم؟ آموزش آرایش برای پوست خشک

چگونه پوست خشک را آرایش کنیم؟:اگر پوست شما خشک است، می‌دانید که چقدر آرایش کردن می‌تواند سخت باشد. آرایش، به جای جذب شدن توسط پوست، به قسمت های خشک می‌چسبد و آن را تکه تکه و ناجور نشان

آرایش برای پوست خشک

اگر پوست شما خشک است، می‌دانید که چقدر آرایش کردن می‌تواند سخت باشد. آرایش، به جای جذب شدن توسط پوست، به قسمت های خشک می‌چسبد و آن را تکه تکه و ناجور نشان می‌دهد. قبل از آرایش کردن پوست خشک، با استفاده از پرایمر به پوست رطوبت لازم را بدهید. در ضمن از لوازم آرایشی مخصوص پوست خشک استفاده کنید. آماده کردن پوست و استفاده از محصولات صحیح کمک می‌کند آرایش تان بدون زحمت، پخش شده و حتی از نزدیک هم بی عیب به نظر برسد.

همچنین بخوانید: چگونه از پوست خشک مراقبت کنیم

بخش 1: صورت خود را آماده کنید.

 1. صورت خود را بشویید.

مهم نیست چه نوع پوستی دارید، همیشه صورت خود را قبل از آرایش کردن بشویید. این به شما یک بوم نقاشی ایده‌آل برای آرایش می‌دهد و پوست را برای هر چیزی که روی آن قرار ‌دهید، تازه و آماده می‌کند. این شستشو هرگونه آرایش و موادی که قبلا روی صورت تان بوده را نیز از بین می‌برد. این کار مانع بسته شدن منافذ پوست و جوش زدن می‌شود.

با یک شوینده‌ی صورت برای پوست های خشک، صورت تان را بشویید. شوینده‌های مخصوص پوست های معمولی یا چرب به پوست شما آسیب می‌زنند و ممکن است باعث خشکی بیشتر شوند.

 1. بعد از شستن صورت، پوست خود را مرطوب کنید.

از مرطوب کننده استفاده و روی مناطق خشک تمرکز کنید. برای بسیاری، نواحی دور بینی و فضای بین ابروها گرایش به خشکی دارد.

از یک مرطوب کننده‌ی قوی برای پوست خشک استفاده کنید.

به اندازه‌ی کافی از مرطوب کننده استفاده کنید به طوری که توسط پوست جذب شود، اما نه آنقدر که پوست احساس چربی همراه با رطوبت کند.

 1. از پرایمر صورت استفاده کنید.

پرایمر، یک پایه‌ی ژل مانند است که قبل از آرایش روی پوست قرار می‌گیرد. پرایمر به خصوص برای پوست‌های خشک مفید است، زیرا پایه‌ی پوست شما را نرم می‌کند، به طوری که به راحتی می‌توان آرایش کرد، بدون اینکه به تکه‌های خشک پوست گیر کند. برای استفاده از پرایمر، یک نقطه از آن را روی انگشت خود بگذارید و آهسته به پوست خود بزنید.

از پرایمر خیلی زیاد استفاده نکنید. به طور معمول، از یک نقطه برای مناطق کوچکی مثل چانه و بینی، و از دو نقطه‌ی آن برای مناطق بزرگتر مثل گونه ها یا پیشانی استفاده کنید.

 1. از پرایمر چشم استفاده کنید.

پرایمر چشم کمک می‌کند که سایه و خط چشم به نرمی کشیده شود و آرایش چشم شما بهتر ترکیب می‌شود. همچنین اغلب رنگ پلک تان را یکنواخت‌تر می‌کند. اگر پلک شما خشک است، ممکن است قرمز یا ملتهب به نظر برسد. پرایمر، چشم را مرطوب می‌کند بدون این که پلک شما چرب شود و از تغییر رنگ جلوگیری می کند.

یک نقطه از پرایمر چشم را روی انگشت خود بریزید و روی هر یک از پلک‌ها به آرامی ضربه بزنید.

 1. از بالم لب استفاده کنید.

اگر از خشکی پوست رنج می‌برید، ممکن است لب هایتان ترک داشته باشند. لب های ترک‌دار اجازه استفاده راحت از رژلب یا دیگر محصولات لب را نمی‌دهند. رژلب تکه تکه یکی از اشتباهات فاحش آرایش است پس حتما قبل از آرایش یک لایه بالم لب بزنید.

همچنین بخوانید: آموزش آرایش فوری صورت

بخش 2: استفاده از فونداسیون و کانسیلر

 1. از لوازم آرایشی مخصوص پوست خشک استفاده کنید.

حتما از فونداسیون و کانسیلر مخصوص پوست خشک استفاده کنید. فونداسیون مخصوص پوست های خشک دارای میزان بیشتری مرطوب کننده نسبت به فونداسیون مخصوص پوست های معمولی و چرب است و به راحتی روی پوست پخش شده و پوست، به جای حس خالی بودن، احساس غنی بودن و شادابی دارد.

از اهمیت فونداسیون صحیح غافل نشوید. استفاده از فونداسیون صحیح اغلب بزرگترین مشکل افراد با پوست خشک است، پس اگر فکر می‌کنید فونداسیون‌تان برای شما مناسب نیست، بهتر است روی یک محصول جدید سرمایه‌گزاری کنید.

اگر احساس می‌کنید فونداسیون‌های داروخانه‌ای برایتان مناسب نیست، سراغ یک فروشگاه لوازم آرایش خوب مثل سفورا یا مک بروید. به فروشنده بگویید که به دنبال یک فونداسیون برای پوست خشک هستید. فونداسیون‌های مختلف را امتحان کنید تا همان که برای پوست تان مناسب است پیدا کنید.

 1. از فونداسیون مایع به جای کرم پودری استفاده کنید.

اگر از فونداسیون پودری استفاده می‌کنید، ممکن است باعث برخی مشکلات در آرایش شود. فونداسیون پودری برای افرادی که پوست چرب دارند عالی است. چون این به جذب چربی اضافی کمک می کند و رطوبت روی پوست را نگه می‌دارد، با این حال، اگر پوست خشک دارید، استفاده از فونداسیون پودری تنها پوست شما را خشک تر از قبل می‌کند. پودر به مناطق خشک صورت چسبیده، و به خصوص از نزدیک تکه تکه به نظر می‌رسد.

از داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های آرایشی مثل اولتا (Ulta) یا سفورا یک فونداسیون مایع خریداری کنید.

 1. فونداسیون بزنید.

یک منطقه از صورت خود را برای شروع استفاده از کرم پایه انتخاب کنید. مقدار کمی از کرم مایع را روی انگشت خود بریزید سپس کرم را با ضربه‌های آهسته روی پوست خود بزنید. برای پخش کردن کرم روی پوست از قلم مو استفاده کنید. به طور دلخواه برای کل صورت، به جز زیر چشم و پلک تان تکرار کنید.

اگر پوست خشکی دارید، اغلب ممکن است متوجه پوسته پوسته شدن پوست خود شوید. استفاده از قلم مو برای پخش کردن کرم، برخلاف انگشتان پوسته پوسته شدن را به حداقل می‌رساند چون برس ها نرم تر هستند.

قلم مو را بیش از حد فشار ندهید. در عوض، با ضربه‌های آرام فونداسیون را روی مناطق مورد نظر ترکیب و پخش کنید.

 1. از کانسیلر استفاده کنید.

برای زیر چشم و دیگر مناطق پوست که احساس می کنید بیشتر به پوشش نیاز دارد، از کانسیلر کرمی مایع استفاده کنید. از کانسیلر هم مثل کرم مایع استفاده کنید. از مقدارهای کم استفاده کنید. یک قلم موی کوچک که بتواند به تمام مناطق زیر چشم برسد به کار برید.

 1. از اسپری تنظیم کننده استفاده کنید.

استفاده از اسپری تنظیم کننده برخلاف پودر، آرایش شما را یک دست می کند. اسپری را به فاصله 1 فوت از صورت خود نگه دارید و به صورت مه ملایم به صورت خود بزنید. اسپری تنظیم کننده دارای اثر مرطوب کنندگی است، برخلاف پودر تنظیم کننده‌ که رطوبت را جذب می‌کند.

همچنین بخوانید: آموزش قدم به قدم آرایش

بخش 3: بقیه‌ی آرایش تان را انجام دهید.

 1. آرایش چشم تان را انجام دهید.

چشم هایتان را که قبلا آماده شده‌اند، مثل همیشه آرایش کنید. باید توجه کنید با استفاده از پرایمر، ترکیب کردن سایه‌ی چشم ساده‌تر است و خط چشم تان به راحتی کشیده می‌شود.

اگر باز هم پلک شما خشک است، از خط چشم مایع به جای مداد چشم استفاده کنید.

شما همچنین می توانید از سایه چشم کرمی استفاده کنید، هرچند که سخت تر با سایه‌ی پودری ترکیب می شوند.

 1. از رژگونه ی مایع استفاده کنید.

اگر نواحی گونه ها و استخوان گونه های شما مستعد خشکی است، و رژگونه‌‌تان پوسته پوسته می‌شود، رژگونه‌ی ‌مایع را امتحان کنید. رژگونه مایع نه تنها نرم تر پخش می‌شود، بلکه بیشتر دوام دارد و در طول روزهای گرم در برابر حرارت مقاوم تر است. برای استفاده از رژگونه مایع یک نقطه از آن را روی استخوان‌های گونه بزنید وبا برس رژگونه آن را به آرامی پخش کنید.

 1. رژلب بزنید.

در زمانی که شما کرم پایه را زده‌اید، رژگونه و آرایش چشم را انجام داده‌اید، ممکن است لب های شما دوباره احساس خشکی کند. یک لایه نازک از بالم لب استفاده کنید. کمی صبر کنید تا جذب شود، سپس رژلب را استفاده کنید. سعی کنید از رژلب مات و طولانی مدت استفاده نکنید، آنها اثرات خشکی دارند.

اگر تصمیم دارید از رژلب مات استفاده کنید که به لب هایتان احساس خشکی می‌دهد، مقدار کمی وازلین یا بالم لب روی انگشت تان بزنید، سپس به آرامی روی لب بزنید. این کار احساس رطوبت به لب ها می‌دهد و اثرات خشکی که بر اثر استفاده از محصولات لب به وجود می‌آید را خنثی می‌کند.

 1. از هایلایتر برای ظاهری تازه تر استفاده کنید.

اگر از ظاهر خشک پوست خود اگاه هستید، از هایلایتر مایع استفاده کنید تا طراوت و شادابی به پوست تان دهد. از هایلایتر مایع استفاده کنید و یک قطره روی هر یک از استخوان‌های گونه بریزید و ضربه بزنید. با استفاده از انگشت خود به صورت اریب تا برآمدگی استخوان گونه به آهستگی ضربه بزنید.

استفاده از روشن کننده‌ی مایع در واقع خشکی پوست شما را کمتر نمی‌کند، اما به شما ظاهری سالم و شاداب می‌دهد.

 1. در طول روز آرایش خود را تازه کنید.

هر چند ساعت آرایش خود را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که پوست تان خشک و پوسته پوسته به نظر می‌رسد، پوست خود را احیا کنید. ابتدا یک موچین بردارید و پوست های خشک را بکنید. به اندازه‌ی یک نقطه مرطوب کننده استفاده کنید، سپس با ضربه پوست های خشک را بردارید. مرطوب کننده به پوست شما رطوبت و تغذیه‌ای که نیاز دارد را می‌دهد و خشکی آرایش شما کمتر به نظر می‌رسد.

مطمئن شوید بیش از حد از مرطوب کننده استفاده نکنید و جای مالیدن مرطوب کننده، آن را با ضربه زدن پخش کنید. مالیدن مرطوب کننده می تواند کانسیلر و کرم پایه را از بین ببرد.

مطالب مشابه
 • ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
۰ دیدگاه

×